Вітаю Вас, Гість
Головна » Архів матеріалів

Хустка — важливий ритуальний атрибут, значення якого збережено  й дотепер. У казці хустка стає чарівним предметом, у пісні — символізує вірне кохання, у сні — означає звістку, сватання.
Хустка використовувалася замість головного убору заміжньої  жінки. Її також одягали незаміжні дівчата взимку і під пекучим сонцем.
Хустку носили на всій території України, зокрема, й на Буковині. Як розповідає жителька села Погорілівка Наталія Іванівна Мельничук, хустка для жінки є важливою річчю, адже непокрита — накликає біду. Без хустки можна було виходити між люди лише молодим, незаміжнім дівчатам, а ось заміжня жін ... Читати далі »

Переглядів: 831 | Дата: 24.03.2015

У с.Хрещатик відсвяткували 201-у річницю від Дня народження славетного українця — Т.Шевченка. У заході, який відбувся у місцевому будинку культури (директор Л.Калинюк), взяли участь усі гуртківці. Учасники декламували вірші великого Кобзаря, звучали пісні на його слова. Найактивніші — М.Лазарчук, А.Смук та інші.
Звучали привітання й до Міжнародного жіночого дня — 8 Березня.

Переглядів: 119 | Дата: 24.03.2015

Відповідно до Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військо­возобов’язаних і резервістів На­ціон­альної гвардії України, війсь­ко­во­зобов’язаним, у тому числі резервістам (далі — військовозо­бов’я­зані), призваним на збори, за кожний день перебування на зборах з урахуванням часу перебування у дорозі від місця проживання до місця проведення зборів і назад виплачуються добові (у відсотках від добових за кожний день службових відряджень) у таких розмірах: ... Читати далі »

Переглядів: 269 | Дата: 24.03.2015

Події, що відбувалися в Україні на зламі 2013-2014 років, мають доленосне значення для кожного громадянина нашої держави. Боротьба за краще майбутнє триває і сьогодні. Однак неможливо йти вперед, коли залишаються непокараними ті, хто оголосив протест власному народу, ті, хто переслідував громадян під час мирних акцій, ті, хто застосовував різноманітні важелі впливу, щоб змусити людей мовчати. До органів прокуратури області таких фактів не надходило, проте суспільство добре знає кого переслідували під час мирних зібрань.
Закликаємо громадськість повідомити керівництво прокуратури області про відомі випадки причетності керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів до кримінального та адміністративного переслідування учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, а також зловживання ними своїм службовим становищем для примушування громадян до участі в так званому «Антимайдані». Інформац ... Читати далі »

Переглядів: 117 | Дата: 24.03.2015

На підприємствах й в установах Заставнівського району певна частина працівників потенційно мають право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року №213-VIII перші частини окремих положень статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" викладено в наступній редакції:
На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, — за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць —  після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років — у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених робот ... Читати далі »

Переглядів: 120 | Дата: 24.03.2015

Шановні пайовики 
Агрохолдингу «Мрія»!

Останні декілька місяців «Мрія» переживала не прості часи, і ми кожен день працюємо над стабілізацією ситуації. Дякуємо вам, що незважаючи на всі труднощі ви залишаєтесь з нами. З свого боку я прикладу всі зусилля, щоб повернути «Мрії» позиції лідера сільськогосподарської галузі України і відновити репутацію надійного партнера. 
Перш за все, хочу повідомити вам, що «Мрія» вже почала процес індексації орендної плати, в результаті якої пайові виплати виростуть майже на 25%. Це означає, що сума грошей, яку отримає кожен пайовик «Мрії», в цьому році, збільшиться на чверть. Як і раніше у вас буде можливість отримати оплату в натуральній формі чи грошима, на ваш вибір.

Крім того, розуміючи ситуацію, що склалася в нашій державі, і потребу громад у фінансовій підтримці зі сторони компанії, я прийняв рішення про збільшення соціальних виплат до 100 грн. на кожен гектар, що компанія має в обробітку. ... Читати далі »

Переглядів: 197 | Дата: 24.03.2015

Одержати близько 30 вітань зі святом 8 Березня  ніколи навіть не мріяла. До того ж, від зовсім незнайомих, але таких рідних і дорогих  хлопців та чоловіків, які нині там, на Сході України,  роблять все можливе і неможливе, аби ми тішилися весняному сонечку, не чули вибухів і вистрілів, та дбають, аби Україна знову стала єдиною у своїй території та у своїх помислах і мріях — щоб нарешті запанував мир на нашій землі. 
Це були не просто вітання, а й щира вдячність усім жінкам, які ось уже сьомий раз відпрацювали на славу, аби наші воїни знову отримали смачну, домашню їжу із заставнівських печей та м’яса чоти ... Читати далі »

Переглядів: 139 | Дата: 24.03.2015

На жаль, у світі є таке поняття як «розлучення». 
Це страшне слово, яке означає розірвання подружнього зв'язку між чоловіком і жінкою за тих чи інших обставин.
Все частіше і частіше можна почути, побачити, що люди розривають шлюб. Виникає логічне питання: а навіщо вони його вкладали? Ні, я розумію, що можливо вони помилились один в одному, знайшли заміну, або просто життя до них повернулося не тим боком. У цих та інших питаннях я не компетентна, тому вирішила, що про це потрібно розпитати людину, яка пережила цю «трагедію». ... Читати далі »

Переглядів: 152 | Дата: 24.03.2015

Дорогі читачі, ми всі добре знаємо, яка ситуація нині в Україні. Молодь також вболіває за  бійців, які захищають територіальну цілісність нашої держави і, звичайно, ж розуміють силу справжнього почуття — кохання, яке  слугує стимулом у житті. Мабуть, не говорити про це було б неправильно. Оскільки «молодіжна» виходить раз на місяць, дозволю собі нагадати всім, що 14 лютого – був День святого Валентина, або, як ми кажемо, День Закоханих. І хоч це свято минуло, воно завжди у нас в душі. Хотілося б розказати декілька цікавих фактів щодо цього дня:

14 лютого був і  день комп’ютерника
Був заснований сервіс YOUTUBE 
Народилась Анна Герман
Помер Джеймс Кук

Існує версія, що День святого Валентина сягає своїм корінням стародавнього язичницького свята Люперкалья. У цей ... Читати далі »

Переглядів: 145 | Дата: 24.03.2015

Ось вже рік Україна живе в стані війни із зовнішніми і внутрішніми ворогами. І перші, й другі щосили «розгойдують» державу, намагаючись дестабілізувати суспільство. Але вороги даремно витрачають титанічні зусилля і астрономічні гроші, українці залишаються єдиними і згуртованими
Ті, хто зі шпальт газет і телеекранів лиють бруд на уряд, Президента, парламентську коаліцію, сподіваються розсварити українців. Мусимо мати на увазі: п’ята колона Кремля в Україні нікуди не поділася. Прихвосні Януковича трохи замаскувалися (тепер відхрещуються від свого колишнього главаря, що втік) і намагаються у каламутній воді виловити якусь ... Читати далі »

Переглядів: 110 | Дата: 24.03.2015

Спілкуючись між собою, волонтери Заставнівщини збирають необхідні кошти, одяг, продукти харчування, засоби гігієни та ліки для військовослужбовців, які несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі. До чітко скоординованого руху вже вкотре долучаються благодійники, які поповнюють волонтерську скарбничку грішми, це: Віктор Лук’янець, Марія Тофан, Івонця Шевчук, Василь Рибчак, Роман Гнатюк, Ольга Луник, Санда Ганчук, Андрій Ткач, продукти харчування, одяг, засоби гігієни — Олександр Прядун, Лілія Гуштик, Світлана Осадчук, Санда Ганчук. Ці люди дуже скромні. Вони не люблять, щоб про них писали, і такі, які просять, ... Читати далі »

Переглядів: 147 | Дата: 24.03.2015

Рада асоціації між Україною та ЄС схвалила оновлений Порядок денний асоціації, який є основним політичним інструментом реалізації та моніторингу Угоди. В оновленому Порядку денному асоціації визначені короткострокові дії в рамках реалізації 10 пріоритетних реформ: конституційна, виборчого законодавства, судова, боротьба з корупцією, державна адміністрація, реформи в енергетиці, дерегуляція, державні закупівлі, оподаткування і зовнішній аудит. 
Очікується масова  заміна кадрів у найвищих ешелонах виконавчої влади. Передусім, це — Кабмін, Антимонопольний комітет, Нацбанк, керівники Держмонополій, Нацкомісій, регулюючих та контр ... Читати далі »

Переглядів: 148 | Дата: 24.03.2015

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. До яких належить й ім'я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.
Цього року відзначення 201-річниці від дня народження  Т.Г.Шевченка у Добриновецькому НВК  відбувся конкурс на краще читання віршів Шевченка.
Ірина  Володимирівна Новак наголосила, що сьогоднішній конкурс – це справжнє свято Кобзаря, його вічної нев’янучої творчості, полум’яного слова. Коли нам ва ... Читати далі »

Переглядів: 140 | Дата: 24.03.2015

Чергова, двадцять п’ята, сесія Заставнівської міської ради VI скликання розпочала свою роботу ще 5 березня, а завершила — 13 числа цього місяця. Все це сталося за пропозицією депутатів, які виявили бажання розібратися у ситуації, що склалася в місті, зокрема, і з актуального питання — реконструкції стадіону.
Спершу хвилиною мовчання вшанували пам’ять шахтарів, які загинули  на шахті імені Засядька, що у Донецьку, а також воїнів АТО.
Відтак перед початком засідання надали слово представнику компанії, яка займається теплозабезпеченням у багатьох містах України. За його словами, ціни на тепло єдині для всієї держави, водночас — помірні. Багатьох присутніх зацікавила ця інформація, адже проблема із обігріву адміністративних будівель міста (у тому числі навчальних закладів) уже давно непокоїть через високу вартість цієї послуги. Компанія у перспективі, при виділенні невеликої земельної ділянки, встановлює так зва ... Читати далі »

Переглядів: 123 | Дата: 24.03.2015

Постановою НКРЕКУ № 583 від 03.03.2015 року з 1 квітня поточного року для потреб населення вводиться єдина ціна на природний газ - 7,188 грн. за 1 куб.м.
Окрім єдиної ціни встановлюється також пільгова ціна на газ у розмірі 3,6 грн. за 1 куб.м.
У відповідності до прийнятої постанови, право на пільгову ціну надається виключно в опалювальний період (з 1 жовтня до 30 квітня) споживачам, які використовують газ для опалення житла. В інший час, для всіх без винятку споживачів, діє єдина ціна (7,188 грн. за 1 куб.м).
В опалювальний період пільгова ціна застосовується тільки для спожитого газу в обсязі 200 куб. м на місяць. Весь спожитий понад цього ліміту обсяг газу оплачується за єдиною ціною (7,188 грн. за 1 куб.м).

Управління економічного розвитку  та інфраструктури райдержадміністрації

Переглядів: 149 | Дата: 24.03.2015

У будинку культури зібралася небайдужа громадськість села Юрківці, щоб відзначити 201-у річницю Великого Кобзаря. У фойє оформлені виставки: «Пам’ять про Героїв Небесної Сотні» та «Великий син українського народу Т.Г.Шевченко». На свято запросили сільського голову М.Сме­речанську та військовослужбовця О.Сінька, який проходив службу в зоні АТО (перебуває у відпустці). На фоні пісні «Думи, мої думи...» ведучі: директор Будинку народної творчості М.Ємчук та завідувач бібліотекою М.Молодик розпочали свято: ... Читати далі »

Переглядів: 160 | Дата: 24.03.2015

Вибір між панікою і стабільністю повинні зробити самі селяни

У минулому номері нашої газети «Голос краю» №11 (1268) від 12.03.2015 року була надрукована стаття «Нездійсненні мрії агрохолдингу «Мрія». Банкрутство та офіційний розшук власників, яка викликала неабиякий резонанс у селян, які віддали свої паї в користування «Мрії», та спровокувала шквал телефонних дзвінків та запитань до редакції, що надходять від селян, стурбованих долею своїх паїв: в регіоні поширюються чутки, що великі агрохолдинги можуть розрахуватися за борги земельними паями. За роз‘ясненнями ми звернулися в агрохолдинг «Мрія».
Операційний директор «Мрії Агрохолдинг» Віктор Кухарчук так прокоментував ситуацію: «Справа в тому, що фірми з сумнівною репутацією, які не вміють конкурувати цивілізованими методами на хлібній ниві, сіють паніку серед селя ... Читати далі »

Переглядів: 215 | Дата: 24.03.2015

« 1 2 ... 33 34 35